BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zakład Biologii Rozwoju i Morfologii Bezkręgowców Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ
słowa kluczowe: środowisko, preparaty mikroskopowe, mnorfologia bezkręgowców, mikroskopia świetlna, oogeneza, spermatogeneza, rozwój zarodkowy
numer oferty: 13
tematyka badań:
  • badania ultrastrukturalne, histochemiczne i cytochemiczne z zakresu biologii rozwoju (oogeneza, spermatogeneza, rozwój zarodkowy) oraz morfologii bezkręgowców.
aparatura:
  • ultramikrotom Reichert Jung Ultracut E;
  • mikroskop Leica DMR oraz 2 mikroskopy Nikon: Eclipse 80i oraz Ni-U;
  • mikroskop stereoskopowy Nikon SMZ 1500; 
  • kamery do rejestracji obrazu (wraz z odpowiednim oprogramowaniem) w mikroskopie świetlnym, fluorescencyjnym i stereoskopowym.
usługi:
  • utrwalanie materiału (tkanek roślinnych i zwierzęcych) do badań i obserwacje w mikroskopie świetlnym, fluorescencyjnym i elektronowym;
  • przygotowanie preparatów mikroskopowych z tkanek roślinnych i zwierzęcych: utrwalenie materiału, zatopienie materiału w odpowiednich żywicach, krojenie bloczków, obserwacja w mikroskopie świetlnym, fluorescencyjnym lub elektronowym, rejestrowanie otrzymanych obrazów za pomocą kamery.

Stosowane metody i techniki badawcze:

  • techniki mikroskopii świetlnej i elektronowej;
  • metody histochemiczne oraz cytochemiczne.
forma współpracy: usługi badawcze, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, wynajem aparatury

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko:
telefon: + 48 12 664 42 00
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Spacer przyszłości wśród historii

Zabytki oraz przedmioty zabytkowe są ważnym elementem naszej historii i świadectwem przeszłych pokoleń. Jednak do części z nich dostęp jest mocno utrudniony, są w szczątkowej formie lub nie jest możliwe prezentowanie ich w innym miejscu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nowe technologie.

Dzień Ziemi – jak Uniwersytet pomaga w walce o zielone jutro?
Światowy Dzień Ziemi to różnego rodzaju akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Uniwersytet Jagielloński również nie pozostaje obojętny na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zbytnim eksploatowaniem naszej planety.
Choroby neurologiczne – nowe leki. Czym zajmują się naukowcy z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM
Corocznie, od 1950 roku, w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia chcielibyśmy zwrócić uwagę na grupę naukowców z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w swoich badaniach naukowych od wielu lat koncentrują się na poszukiwaniu nowych substancji biologicznie aktywnych, działających na ośrodkowy układ nerwowy, z myślą o stworzeniu nowych leków w różnych wskazaniach terapeutycznych, obejmujących przede wszystkim choroby psychiczne i neurodegeneracyjne, padaczkę, ból neuropatyczny czy wspomaganie walki z otyłością.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 14,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska