BAZA WYNALAZKÓW
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Innowacyjny system nawigacyjny
słowa kluczowe: oprogramowanie nawigacyjne, algorytm matematyczny, nawigacja morska/powietrzna
numer oferty: P-427
Innowacyjny algorytm matematyczny do planowania i monitorowania tras/ścieżek oraz oprogramowania nawigacyjnego stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oferta dotyczy innowacyjnego podejścia matematycznego opartego na podziale powierzchni według trajektorii zoptymalizowanych pod względem czasu. Oferta obejmuje nowo opracowane modele oparte na uwzględnieniu prądów powietrza/pływów/strumieni rzecznych w nawigacji morskiej oraz powietrznej (dron) i planowaniu trajektorii z wykorzystaniem tych zakłóceń (wiatry/prądy/strumienie).

Algorytm poprawia oficjalnie zalecane rozwiązania, np. międzynarodowy podręcznik poszukiwań i ratownictwa lotniczego i morskiego (IAMSAR) (Londyn, 2013), skracający czas operacji zadania oraz zużycie energii/paliwa.

Zastosowanie: 
Planowanie i monitorowanie tras/ścieżek, oprogramowanie nawigacyjne, symulatory nawigacyjno-manewrowe, UAV, drony, szybowce podwodne, nawigacja morska/powietrzna, operacje poszukiwawczo-ratownicze, wykrywanie zanieczyszczenia olejem (ropą) na morzu lub pożarów na lądzie, monitorowanie obszaru (patrolowanie) dronami, uproszczona metoda praktycznych zastosowań.

logotypy projektowe
branża: informatyka, matematyka
forma ochrony:
dojrzałość technologii: wymagająca prac B+R
prawa własności: wyłączne UJ
forma współpracy: licencja, komercyjne usługi badawcze, sprzedaż

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: Agata Błaszczyk-Pasteczka
telefon: +48 12 664 42 12, +48 506 006 553
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Raz jeszcze: Czy uda się uratować jesion wyniosły?
W wielu krajach Europy obserwuje się intensywne zamieranie jesionu wyniosłego, który jest ważnym siedliskiem wielu gatunków dzikich zwierząt. Co można zrobić i jak ratować te drzewa? Odpowiedzi udzielają badacze z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego.
GenExA - narzędzie open source do analizy oraz wizualizacji wyników badań
GenExA to narzędzie służące do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR - Ilościowej reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym, opracowane na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Big Pharma Day online
Big Pharma Day online to spotkanie branżowe dotyczące rozwoju projektów lekowych, organizowane przez CTT CITTRU w dniu 25 marca 2021. Wydarzenie będzie obejmowało prezentacje ekspertów oraz indywidualne spotkania.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 14,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska