BAZA WYNALAZKÓW
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Innowacyjny system nawigacyjny
słowa kluczowe: oprogramowanie nawigacyjne, algorytm matematyczny, nawigacja morska/powietrzna
numer oferty: P-427
Innowacyjny algorytm matematyczny do planowania i monitorowania tras/ścieżek oraz oprogramowania nawigacyjnego stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oferta dotyczy innowacyjnego podejścia matematycznego opartego na podziale powierzchni według trajektorii zoptymalizowanych pod względem czasu. Oferta obejmuje nowo opracowane modele oparte na uwzględnieniu prądów powietrza/pływów/strumieni rzecznych w nawigacji morskiej oraz powietrznej (dron) i planowaniu trajektorii z wykorzystaniem tych zakłóceń (wiatry/prądy/strumienie).

Algorytm poprawia oficjalnie zalecane rozwiązania, np. międzynarodowy podręcznik poszukiwań i ratownictwa lotniczego i morskiego (IAMSAR) (Londyn, 2013), skracający czas operacji zadania oraz zużycie energii/paliwa.

Zastosowanie: 
Planowanie i monitorowanie tras/ścieżek, oprogramowanie nawigacyjne, symulatory nawigacyjno-manewrowe, UAV, drony, szybowce podwodne, nawigacja morska/powietrzna, operacje poszukiwawczo-ratownicze, wykrywanie zanieczyszczenia olejem (ropą) na morzu lub pożarów na lądzie, monitorowanie obszaru (patrolowanie) dronami, uproszczona metoda praktycznych zastosowań.

logotypy projektowe
branża: informatyka, matematyka
forma ochrony:
dojrzałość technologii: wymagająca prac B+R
prawa własności: wyłączne UJ
forma współpracy: licencja, komercyjne usługi badawcze, sprzedaż

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: Paula Janus
telefon: +48 12 664 42 16; +48 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Zapobieganie samobójstwom wśród osób pozbawionych wolności - Przewodnik dla funkcjonariuszy Służby Więziennej
W polskiej Służbie Więziennej tematyka prewencji suicydalnej jest istotnym zagadnieniem. Stale prowadzony jest monitoring prób samobójczych wśród osób pozbawionych wolności w Polsce przez Centralny Zarząd Służby Więziennej.
Naturalna i bezpieczna opalenizna – czy to możliwe?
Opalanie i wypoczynek na słońcu to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu podczas urlopu. Promienie słoneczne towarzyszą nam wszędzie – nie tylko podczas wylegiwania się na plaży, ale także gdy kąpiemy się w wodzie, spacerujemy po mieście, wędrujemy górskimi szlakami czy jeździmy na rowerze, rolkach czy nartach.
Innowacyjne rozwiązania informatyczne wykorzystywane w Life Science
Life science to nauka poświęcona jednemu z najważniejszych jeśli nie najważniejszemu obszarowi - ludzkiemu życiu. Zespoły naukowe na całym świecie nieustannie pracują nad stworzeniem innowacyjnych produktów mających na celu poprawić jakość naszego życia i zdrowia. Rosnące wymagania, walka z czasem, jak również coraz większa precyzja i efektywność uzyskiwanych algorytmów sprawia, iż rozwiązania IT coraz częściej wykorzystywane są w medycynie, farmacji i naukach biologicznych.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 14,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska