BAZA WYNALAZKÓW
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Innowacyjny system nawigacyjny
słowa kluczowe: oprogramowanie nawigacyjne, algorytm matematyczny, nawigacja morska/powietrzna
numer oferty: P-427
Innowacyjny algorytm matematyczny do planowania i monitorowania tras/ścieżek oraz oprogramowania nawigacyjnego stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oferta dotyczy innowacyjnego podejścia matematycznego opartego na podziale powierzchni według trajektorii zoptymalizowanych pod względem czasu. Oferta obejmuje nowo opracowane modele oparte na uwzględnieniu prądów powietrza/pływów/strumieni rzecznych w nawigacji morskiej oraz powietrznej (dron) i planowaniu trajektorii z wykorzystaniem tych zakłóceń (wiatry/prądy/strumienie).

Algorytm poprawia oficjalnie zalecane rozwiązania, np. międzynarodowy podręcznik poszukiwań i ratownictwa lotniczego i morskiego (IAMSAR) (Londyn, 2013), skracający czas operacji zadania oraz zużycie energii/paliwa.

Zastosowanie: 
Planowanie i monitorowanie tras/ścieżek, oprogramowanie nawigacyjne, symulatory nawigacyjno-manewrowe, UAV, drony, szybowce podwodne, nawigacja morska/powietrzna, operacje poszukiwawczo-ratownicze, wykrywanie zanieczyszczenia olejem (ropą) na morzu lub pożarów na lądzie, monitorowanie obszaru (patrolowanie) dronami, uproszczona metoda praktycznych zastosowań.

logotypy projektowe
branża: informatyka, matematyka
forma ochrony:
dojrzałość technologii: wymagająca prac B+R
prawa własności: wyłączne UJ
forma współpracy: licencja, komercyjne usługi badawcze, sprzedaż

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: Agata Błaszczyk-Pasteczka
telefon: +48 12 664 42 12, +48 506 006 553
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Innowacyjny materiał do leczenia ubytków kostnych
Najczęściej stosowane leki przy leczeniu osteoporozy często posiadają poważne skutki uboczne, ponieważ są wprowadzane doustnie lub dożylnie. Rozwiązanie powstające na UJ umożliwia miejscowe podanie i lokalne działanie substancji.
Jakość krwi do transfuzji, czy można ją łatwo sprawdzić?
Krew i produkty krwiopochodne codziennie ratują i poprawiają jakość życia wielu pacjentów. Popyt na krew jest ogromny i tylko w nikłym stopniu zaspokojony przez jej podaż. Dotychczas nie udało się opracować metody produkcji krwi - jedynym jej źródłem jest człowiek – bez pomocy dawców krwi bardzo utrudnione byłoby funkcjonowanie szpitali, w szczególności w zakresie przeprowadzania zabiegów, operacji oraz ratowania życia w nagłych przypadkach. Wyzwaniem dla służb jest nie tylko zabezpieczenie dostępu do wystarczającej ilości krwi, ale również zadbanie o jej jakość.
Spacer przyszłości wśród historii

Zabytki oraz przedmioty zabytkowe są ważnym elementem naszej historii i świadectwem przeszłych pokoleń. Jednak do części z nich dostęp jest mocno utrudniony, są w szczątkowej formie lub nie jest możliwe prezentowanie ich w innym miejscu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nowe technologie.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 14,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska