Innowacyjna technologia opracowana na UJ wylicencjonowana do Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o.
W dniu 23 czerwca w siedzibie Centrum Transferu Technologii CITTRU została podpisana umowa licencyjna na korzystanie z patentu pt. „Fotokatalityczne powłoki z TiO2 na powierzchniach polimerowych aktywowane światłem widzialnym, sposób ich otrzymywania oraz zastosowanie” pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a firmą Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o. (InPhoCat).

Firma będzie komercjalizować produkt oparty na wynalazku opracowanym przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest przeznaczony do aktywacji powłok TiO2 na zakres światła widzialnego. Aktywowane powłoki wykazują w świetle dziennym wysoki potencjał unieszkodliwiania zanieczyszczeń (chemicznych oraz mikrobiologicznych) pojawiających się na rozmaitych powierzchniach wewnątrz budynków (ściany, podłogi) oraz przedmiotach codziennego użytku (np. blaty, klamki, poręcze itp.). Powierzchnie pokryte powłokami TiO2 aktywowanymi okresowo nowym preparatem będą w ten sposób systemowo chronione przed namnażaniem się szkodliwych drobnoustrojów, co znacznie poprawi bezpieczeństwo ich użytkowania. Preparat oparty na technologii objętej licencją będzie dostępny na rynku w III kwartale 2020 roku.

Spółka Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o. została założona w 2015 roku przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy prowadzą badania w zakresie fotokatalizy.

AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Zapobieganie samobójstwom wśród osób pozbawionych wolności - Przewodnik dla funkcjonariuszy Służby Więziennej
W polskiej Służbie Więziennej tematyka prewencji suicydalnej jest istotnym zagadnieniem. Stale prowadzony jest monitoring prób samobójczych wśród osób pozbawionych wolności w Polsce przez Centralny Zarząd Służby Więziennej.
Naturalna i bezpieczna opalenizna – czy to możliwe?
Opalanie i wypoczynek na słońcu to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu podczas urlopu. Promienie słoneczne towarzyszą nam wszędzie – nie tylko podczas wylegiwania się na plaży, ale także gdy kąpiemy się w wodzie, spacerujemy po mieście, wędrujemy górskimi szlakami czy jeździmy na rowerze, rolkach czy nartach.
Innowacyjne rozwiązania informatyczne wykorzystywane w Life Science
Life science to nauka poświęcona jednemu z najważniejszych jeśli nie najważniejszemu obszarowi - ludzkiemu życiu. Zespoły naukowe na całym świecie nieustannie pracują nad stworzeniem innowacyjnych produktów mających na celu poprawić jakość naszego życia i zdrowia. Rosnące wymagania, walka z czasem, jak również coraz większa precyzja i efektywność uzyskiwanych algorytmów sprawia, iż rozwiązania IT coraz częściej wykorzystywane są w medycynie, farmacji i naukach biologicznych.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 14,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska