BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Badania dotyczą przede wszystkim wysokotemperaturowego wzrostu wysokiej jakości, izotropowego grafenu na powierzchni węglika krzemu. Aparatura umożliwa badania wysokotemperaturowych procesów, wzrostu struktur opartych o krzem, czy wpływu uwodornienia powierzchni na ich właściwości.

aparatura:
Stanowisko do wytwarzania grafenu na powierzchni węgliku krzemu ze zintegrowanym układem umożliwiającym przeprowadzenie interkalacji wodorem. Składało się z systemu komór ultra-wysokiej próżni oraz komory introdukcyjnej połączonych ze sobą śluzami próżniowymi.
W komorze do syntezy grafenu znajduje się wielkopowierzchniowy element grzewczy typu „electron beam”, „cracker” wodoru oraz źródło atomów krzemu typu EBVV. Transfer próbek pomiędzy komorami będzie możliwy z wykorzystaniem manipulatora próżniowego.
Pompowanie układu odbywać się będzie dzięki systemowi pomp turbomolekularnych, jonowych, sublimacyjnych tytanowych oraz pomp próżni wstępnej.
Stanowisko zapewnia jednorodne ogrzewanie waferów o dużej powierzchni do temperatur powyżej 1500°C, umożliwi wysycanie dużych powierzchni atomowym wodorem, a także wzrost epitaksjalny krzemu i domieszkowanie innych materiałów krzemem.
usługi:
Wytwarzanie wysokiej jakości izotropowego grafenu na izolującym podłożu SiC (0001), interkalacja grafenu atomami wodoru lub krzemu, wzrost cienkich warstw krzemu, domieszkowanie materiałów krzemem, wysycanie powierzchni materiałów atomowym wodorem, obróbka wysokotemperaturowa materiałów w skali wafera 4” w warunkach ultra-wysokiej próżni.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: Katarzyna Małek-Ziętek
telefon: +48 519 307 961
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Powstaje zminiaturyzowany endoskop do ratowania życia noworodków
Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków. To zminiaturyzowany endoskop połączony z sondą i dozownikiem leku, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie ratujących życie niezbędnych czynności intubacyjnych w najmniej inwazyjny sposób. Urządzenie ma ułatwić leczenie, a także ograniczyć wysokie ryzyko powikłań związane z tego rodzaju procedurami wykonywanymi u noworodków.
Nowa metoda identyfikacji bakterii pomoże w walce z leptospirozą
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie opracowali metodę diagnostyczną, która może zmienić reguły gry w zwalczaniu leptospirozy i wdrażaniu programów profilaktycznych. Według naukowców nowa metoda rozwiązuje dotychczasowe techniczne problemy w diagnozowaniu leptospirozy, co w przyszłości powinno pomóc skutecznie przeciwdziałać rozwojowi tej choroby na świecie.
Naukowcy z UJ znaleźli sposób na udoskonalenie biologicznej metody oczyszczania ścieków
Na Uniwersytecie Jagiellońskim odkryto sposób na ograniczenia puchnięcia osadu czynnego w oczyszczalniach ścieków. Polega on na utrzymywaniu w równowadze mikroorganizmów odpowiadających za kontrolowanie liczebności bakterii nitkowatych. W opinii badaczy odkrycie pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacji oczyszczalni, jak i ograniczyć ilość stosowanych przez nie odczynników chemicznych mających negatywny wpływ na środowisko naturalne.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska